REFERANS NOKTASI

  • 116 SHARES

Mercedes-Benz’in gelecek planlarını somutlaştıran EQXX konsepti sayesinde, markanın elektrik teknolojisiyle ilgili tavrını net bir şekilde anlamak mümkün.

Elektrikli otomobil kavramı gelişmeye devam ederken sektördeki yenilikleri takip etmek daha da keyifli bir hal alıyor. Zira birbirleri ile rekabet halindeki markaların bir adım öne çıkmak için neler yapabileceklerini deneyimlemek bir diğer taraftan da hayal gücümüzü geliştiriyor diyebiliriz. Konsept olarak tanıtılan ve geleceğin otomobillerini şimdiden şekillendiren markalar arasında Mercedes-Benz de var.

EQS ile birlikte sürtünme katsayısı noktasında rekor kıran marka, Mercedes EQXX ile de referans noktasını bir üst seviyeye çıkarıyor. Tamamen dolu bataryayla 1.000 kilometrelik menzil değerine ulaşabilecek EQXX’in aynı zamanda mevcut müşterilerin artan taleplerine cevap vermesi de bekleniyor. Toplam ağırlığının 1.750 kilogram olmasında ise magnezyum alaşım jantlar ve alüminyum fren disklerinin etkisi söz konusu. Öte yandan EQXX’in iç tasarımında 47,5 inç mini LED 8K ekran bulunuyor. Henüz seri üretim için kesin bilgi verilmese de Mercedes-Benz’in gelecekti inovasyonları hakkında şimdiden fikir sahibi olduğumuz kesin.