KLASİK VE VINTAGE OTOMOBİL KARMASI

  • 85 SHARES

1991 yılından bu yana her sene düzenlenen RM Sotheby’s Monterey otomobil müzayedesi, yarış otomobillerinden klasik modellere varan geniş skalasıyla 16 ile 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü Pebble Beach Concours d’Elegance haftasında düzenlen RM Sotheby’s’in amiral gemisi olan Monterey satışı, her sene olduğu gibi 2019’da da otomobil müzayedeleri için çıtayı yükseltmeye ve koleksiyonerlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Renove edilmiş Monterey Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek olan RM Sotheby’s Monterey, otomobil markalarının nadide parçalarını satışa sunacak.

Dünyanın dört bir yanından bespoke otomobillerin Kaliforniya’da bir araya gelmesiyle müzayede klasik otomobil kategorisinin en iyi örneklerine ev sahipliği yapacak. Porsche, Ferrari ve Mercedes-Benz gibi markaları gördüğümüz Monterey etkinliği aynı zamanda Aston Martin’i tanımlayan sıra dışı spor otomobillerin tarihi dönüm noktası adına üç gün uzatıldı. Fakat, açık arttırmanın en dikkat çeken modelleri arasında Aston Martin tasarımlarının yanında 1954 yılında üretilen Maserati A6GCS de yer alıyor. Orijinal motor aksamını koruyan ve 1954 World Sportscar Championship’e bu modeller katılıp beşincilik elde eden Maserati’nin savaş sonrası üretilen ünlü yarış otomobili 3.250.000 ile 3.750.000 dolar arasında satışa çıkması ön görülüyor.