KLASİK, İKONİK VE BÜTÇE DAHİLİNDE

  • 149 SHARES

Eski usul bir sürüş keyfi için banka hesabınızdan vazgeçmenize gerek yok.

Araba sürmeyi hala bir keyif sayıyorsanız, hava sıcaklıkları 40 dereceyken bile kahvesini buzlu versiyonlarına değişmeyen ve sıcağa sıcakla karşılık veren kahve severlerin adanmışlığına sahipsiniz demektir. Trafiğin ruhunuzdan alıp götürdüklerini, teknolojik eklemelerle gidermeye çalışan lüks markların aşırı donanımlı modellerinden uzaklaşmak istediğinizde yolunuz haliyle sanal ya da gerçek dünyada klasik araba müzayedelerine düşecek. Olur da heyecanınıza yenik düşerseniz, kapınızdaki ikon tasarım, banka hesabınızda büyük bir kara deliğe sebep olabilir.

Her şeyi aynı anda elde edemeyeceğinizi söyleyen öğretileri birkaç dakikalığına kulak ardı edin. Çünkü kartlarınızı doğru oynadığınızda nadir de olsa her şey mümkün. Ve 30.000 Doların altında klasik bir araba sahibi olmak da mümkün olan dünyaların en iyisinde yine imkanlar dahilinde. Tabii bu noktada nevi şahsınıza münhasır zevkinizi müsaadenizle göz ardı ediyoruz, kronolojik ve alfabetik sıradan bağımsız takip ediniz.

World Rally Cup şampiyonlarından Lancia Fulvia Coupe’nin şimdilerde pazar satış rakamı, 20.000 Pound’un altında. Aynı fiyat gamında Fulvia’yı, Triumph TR6, Mazda Mx-Mk1, Fiat Nuovo 500, Fiat 500 Topolino, TVR Cerbera takip ediyor. Yola çıkmasının ardından henüz 20 yıl geçmiş olmasına rağmen tasarımsal ikonikliğini fırsat bilerek Audi TT Mk1’i de bu listeye dahil etme cüretini gösteriyoruz. Fiyat aralığını biraz daha düşürdüğünüzde 1976 model MGB Roadster 15.795 Euro ile, 1971 model bir Austin-Healey Sprite 7.500 Euro ile ve hatta 1966 model bir Morris Minor 3.650 Euro’luk fiyat etiketiyle hala seçenekleriniz arasında. Şimdi, okumaya ara verip Google’ın girmenize izin verdiği açık arttırmalara sırasıyla bakabilirsiniz.