İNGİLİZ STANDARDI

  • 101 SHARES

Aston Martin DBX SUV için Sicilya’nın doğallığından, Josh O’Connor direksiyon tutuşundan ve Luca Guadagnino’nun sanat gözünden yararlanıyor.

SUV bir zamanlar sadece belli başlı isimlerin ya da klasik markaların daha az ilgi gösterdiği bir segmentti. Ancak ne var ki özellikle son yıllarda, bir zamanlar aklımızın ucundan geçemeyecek markalar SUV konseptine dahil oldu. Bir diğer deyişle markalar kendisi ile özdeşleştirdiğimiz sıfatları bir kenara bırakarak model gamlarında SUV tasarımlarına da yer vermeye başladı. Bir önceki cümlemize verebileceğimiz referanslardan biri Lamborghini’nin Urus modeli olurken, İngiliz üretici Aston Martin de bu trende ilk ve tek SUV modeli olan DBX ile katıldı.

Ancak Aston Martin yeni DBX SUV modelinin tanıtımı için dijitalleşen çağın ritimlerine ayak uydurarak bir video yayınladı. İtalyan yönetmen Luca Guadagnino’nun direktörlüğünde gerçekleşen dört dakikalık kısa filmde Josh O’Connor, Minotaur Green bir DBX sürüyor. Fakat belirtmeden geçemeyeceğiz, spor otomobil hızını ve SUV tarzını yansıtan DBX için tercih edilecek en uygun lokasyon ancak Sicilya olabilirdi.