GELECEK VİZYONU

  • 58 SHARES

Maserati elektrikli otomobil trendine uyum sağlıyor olsa da bu misyonunu 2025 yılına kadar tüm serilerine entegre etme gayesinde.

Sürdürülebilirlik kavramına tabi tutulan başlıklar bir bir çemberini genişletmeye devam ediyor. Modada markaların geri dönüştürülebilir malzemelere olan ilgileri ile birlikte şekillenen kapsül koleksiyonlar, bir süredir duymaya alışık olduğumuz elektrikli otomobiller ve sıralayabileceğimiz birçok örnek… Bu entegrasyona otomobil perspektifi ile bakacak olursak, hız odaklı veya ister şehir hayatının taleplerine uyum sağlayabilecek performanstaki modelleri çeşitlendirebiliriz. Zira söz konusu klasik tasarım ve motor gücünün akabinde modernize edilmiş yeni nesil Maserati modelleri olduğunda, beklentiler ister istemez yükseliyor.

Elektrikli otomobillerde- ki burada özellikle hız performansından bahsediyoruz- kullanıcıları düşündüren temel soru işaretlerinden biri de motor sesi. Masterati’nin ilk olarak geçtiğimiz yaz lanse ettiği Ghibli Hybrid modelinde markanın kendine has sessinden ödün vermediğini duyurmuştu. Elektrikli otomobil segmentine geçiş yapan marka 2021 yılı için de İtalya’da üretilecek olan GranTurismo ve GranCabrio modelleri ile de bu trenddeki konumunu korumayı planlıyor. Zira peşi sıra çıkarılan modeller bir yana Maserati, 2025 yılına kadar tüm serilerinin elektrikli olacağını duyurdu. Hummer, Ferrari ve Bentley gibi markalarının tamamen elektrikli modellerinin duyurmasının ardından, lüks otomobil segmentinde sürdürülebilirlik nosyonun değişiminin ivme kazandığını dile getirmek mümkün.