FARKLILIKTA BÜTÜN

  • 79 SHARES

Hermès deri konusundaki özerkliğini McLaren Speedtail’in iç tasarımına entegre ederek bespoke kavramına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Otomobil ile modanın tek bir paydada buluştuğu çeşitli tasarımlardan söz edebiliriz. Küçük ölçekte aksesuar ve kıyafetlerin yanı sıra biraz daha geniş bir perspektiften baktığımızda da sınırlı edisyondaki otomobil modellerini bir önceki cümlemize referans olarak gösterebiliriz. İtalya’dan Gucci ve Fiat ya da Birleşik Krallık’tan Paul Smith ve Land Rover aklımıza ilk gelenlerden ancak Fransa ve Birleşik Krallık ortaklığındaki McLaren ve Hermès birlikteliği ile listemizi güncelliyoruz.

Kuşkusuz otomobillerin iç mekan tasarımları dış çizgileri kadar ilgi çekici. Zira sürüş konusunda tatmin olmak sadece direksiyonun hafifliği ya da gaz pedalının zorladığı ibrelerden ibaret değil. Demek istediğimiz McLaren Speedtail kullanmak hız performans bakımından yolculuğunuza farklı bir hava katarken, otomobilin iç tasarımında Hermès’in izleri olması tam olarak hangi noktaya dikkat çekmek istediğimizi açıklıyor. Bahsi geçen otomobilin dünya çapında sadece 106 adet ile sınırlı olması ise iş birliğinin sadece koleksiyonerlerin hedef aldığının kanıtı olarak kabul edebiliriz.