EN GÜÇLÜ YILDÖNÜMÜ

  • 66 SHARES

Peter James Yates, 1968 yapımı Bullitt filmini çektiğinde bundan 50 yıl sonra otomotiv devriminde ne tür bir çığır açacağını bilmiyordu. Üstelik karaktere hayat veren Steve McQueen, konu ise aksiyon idi.

Bullit… 50 yıl önce çekilen filmde, görsel hafızamıza kazınan ve Steve McQueen’i bir kez daha rol model olarak görmekte ne kadar haklı olduğumuzu ispatlayan sahne, Mustang ve Dodge Charger arasındaki sıkı mücadeleyi konu ediniyordu. Yüksek adrenalinin hüküm sürdüğü bu sekansın anısını daha güçlü ve baki kılmak için kolları sıvayan Steeda, 30 yıldır sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarını, Ford Mustang Bullitt’e kanalize ediyor ve ortaya Steve McQueen Edition Ford Mustang Bullitt çıkıyor.

Steeda’nın Steve McQueen’in oğlu tarafından yönetilen McQueen Racing ile işbirliği kapsamında tasarladığı model, Mustang Bullitt’in tüm özelliklerini barındırıyor. 1968 yılındaki Highland Green olarak adlandırılan renk sabit kalıyor, klasik modelin ruhu yaşatılıyor. Lakin Steeda, daha iyisini yaratmak için bir adım ileri gidiyor ve 1960’lı yılların geleneğini bugüne entegre etmek için alüminyum jantları Nitto High Performance tekerlere dahil ediyor; V8 motor 500 beygir gücüne çıkabiliyor. Üstelik Steeda, farklı bir seçenek sunarak dilerseniz 775 beygir gücünü de alternatifler arasında dahil ediyor. Yıl içerisinde toplamda 300 adet üretilmesi planlanan model, 20.995 dolardan satışa sunuluyor.