DİNAMİK SİLÜET

  • 88 SHARES

İngiliz mühendisliği ve tasarım vizyonunda Bentley Continental GT Speed’in 2021 edisyonun bazında yeni görünüm ve performans var.

A noktasından B noktasına götürmenin ötesinde bir statü belirteci olarak da tanımlayabileceğimiz otomobilleri aynı zamanda coğrafya bazlı stil ve teknik göstergelerinde de değerlendirmek mümkün. Öyle ki, İtalyan tasarım perspektifini yansıtan modellerden Alman mühendislik fonksiyonelliğine kadar genişletebileceğimiz çemberimize bir de İngiliz standartları ekleniyor. Her bir ülkeyi ayrı ayrı detaylandırmak bir kenara, söz konusu İngiliz performansı olduğunda Bentley’i düşünmemek neredeyse imkansız.

2003 yılında ilk kez tanıtılan Bentley Continental GT, yirmi yılla yakındır tasarım ve teknik  birleşimde standartların üstünde bir performansa sahip. Marka 2021 yılı içinse modelin geçmiş çizgilerinde minör makyajlar yaparken performans alanındaki yeniliklerini duyurdu. Modelin Speed versiyonu, Continental GT’nin 6.0 litrelik W12 motorundan daha fazla güce sahip. Güç değerini 25 beygir artırarak 650 beygire, tork değeri ise 900 Nm’e ulaşıyor. Bu yenileme sayesinde, 0-100 km/s hızlanmayı 3.5 saniyede gerçekleştirirken maksimum hız değeri de 355 km/s olarak belirleniyor. Neticede, geçtiğimiz günlerde Bentley tarafından markanın “en dinamik” modeli olarak tanıtılan Bentley Continental GT Speed, tezini bir nevi kanıtlamış oluyor.