CYBERTRUCK MERAK KAT SAYISINI ARTIRIYOR

  • 22 SHARES

Tesla’nın uzun süredir merakla beklenen tasarımı Cybertruck, çatlamaz denen zırhlı camları onu yarı yolda bırakmış olsa bile, gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Elon Musk, 2012 yılından beri üzerine çalıştığı yeni otomobil tasarımı Tesla Cybertruck’ın basın lansmanını gerçekleştirdi. Geleceğin otomobil tasarımı sahnede yerini aldığında herkes, bu oldukça dayanıklı ve güçlü tasarımın marifetlerini keşfetmek için meraklı gözlerle Elon Musk’ı izliyordu. SpaceX’in yapımında kullanılan paslanmaz çelik alaşımının ne kadar danayıklı olduğunu kanıtlamak için otomobilin kapılarına balyozla vurulduktan sonra, sıra zırhlı camların dayanıklılık testine geldiğinde, camlar çatladı. Ancak bu 39.900 dolarlık fiyat etiketine sahip tasarım için yaklaşık 200 bin adet ön sipariş geçilmesine engel olmadı.

Beklenmedik bir olayla cereyan eden bu tanıtım etkinliğinin ardından gündemden düşmeyen Cybertruck, bir kamyonetin sahip olduğu fonksiyonları bünyesinde barındıran ve ancak bir spor otomobil gibi hareket eden bir tasarım olarak niteleniyor. 250, 300 ve 500 mil olmak üzere üç farklı menzil seçeneğine sahip Cybertruck, en düşük menzilli modelinde 100 km hıza 6.5 saniyede ulaşabiliyor. Elektrikli otomobil sektörü, spor ve günlük modellere odaklanırken, pickup’lar geri plana atılmış gibi görünse de, Tesla bu açığı fark ediyor ve Cybertruck’ı bu odakta tasarlıyor.

Klasik bir pickup’ın sahip olacağı geniş bagaj hacmini, yüksek teknoloji ile harmanlayan tasarım, dilediğiniz taktirde bir kamp araç-gerecine de çevrilebiliyor. Cybertruck’ın ilaveten satın alınabilinir olacak bu özelliği, yüksek teknolojiyle donatılmış bir pickup’ın da dilediğiniz taktirde günlük rutinlerinize entegre olabileceğinin altını çiziyor. 2021 yılında satışına başlanacak olan otomobili, şehrin sokaklarında en kısa görmek istediğimizi söylersek yanlış olmaz…