BİR ADIM ÖTESİ

  • 75 SHARES

Lamborghini, 1978 yılında üretimine son verdiği Espada modelini tamamen elektrikli motoru ve değişen koltuk sayısı ile güncel tarzda yeniden yorumlayabilir.

Elektrikli otomobilleri yollarda daha sık görmeye başladığımız bir gerçek. Küresel olarak henüz altyapı konusunda yüzde yüz başarı elde etmediğimiz aşikar ancak markalar geleceğin modelleri için tarih belirlemeye çoktan başladı. Öte yandan bu zamana kadar hız ibreleri ve motor sesleri ile ayırt ettiğimiz otomobil markaları da bu konsepte ayak uydurarak elektrikli modellerini yakın gelecek içerisinde lanse edeceklerini duyuruyor. Aynı zamanda, elektrikli otomobilleri için yeni tasarımlara odaklandığı gibi tarihlerinde yer alan modelleri de güncellemeyi ihmal etmiyor. Tıpkı Lamborghini Espada gibi.

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Lamborghini Sian, İtalyan üreticinin ilk elektrikli üretim modeli. 2024’ün sonuna kadar da tüm modellerinin hibrit versiyonunu çıkaracağını duyuran Lamborghini’de alışık olduğumuz koltuk sayısı da değişim gösterebilir. 1978’de üretimine son verilen Espada’dan bu yana koltuklarında değişiklik yapmayan markanın, 2025 ile 2027 arasında hem tamamen elektrikli hem de 2+2 koltuk konfigürasyonlu bir coupé tasarlayacağı düşünülüyor.