BEKLENEN KASA

  • 124 SHARES

2018 yılında verdiği sözü tutan Mercedes-Benz elektrikli G-Class konseptini tanıttı fakat model için bir süre daha beklememiz gerekecek, 2025’e kadar.

Elektrikli otomobillerin kendini yenilediği günümüzde hangi modelin hibrit versiyonu ile karşılaşmak isteriz sorusunu kendimize sormadan edemiyoruz. Zira artık neredeyse her segment bu konsepte dahil ediliyor. Hız limitlerini zorlayanlardan off-road temalı olanlara kadar geniş bir yelpazeye sahip elektrikli otomobiller için markalar, özel modeller çıkardığı gibi var olan tasarımları da hibrit kuramına entegre ediyor. Tıpkı Mercedes-Benz’in arazi tipi araçlarının başında gelen G-Class’ın elektrikli versiyonunu Münih’te yapılan IAA Mobility 2021 fuarında tanıtması gibi.

Yeni Mercedes-Benz EQG, fütüristik parlak çizgileri ve 22 inçlik cilalı alüminyum jantları ile G-Class’ın imzası olan kutu tasarımına sahip. 3D efektli yuvarlak LED bloklar, dış ayna muhafazasını ve yanlarını saran beyaz ışıklı bantlarla Black Panel Grille ortaya çıkıyor. Modelde hepsi birbirinden ayrı kontrol edilen dört motor bulunuyor. Ön aksta bağımsız süspansiyon bulunan otomobilin ikili vites sistemi de off-road deneyimine elverişli. 70’li yılların bilim kurgu ve uzay temalı filmlerinden ilham alan markanın tanıtımı için geleceğin otomobillerine dair küçük bir ön izleme yaptı diyebiliriz.