‘Auto Elasticity’ by Chris Labrooy: 1973 Porsche 911

  • 186 SHARES

Sanatın dijital formunda sınırlar sadece hayal gücünün eriştiği son noktaya kadar. Chris Labrooy’un dijital eserleri de yaratıcı zihnin uç noktalarında. Yazı Berrak Damlacık.

İngiltere merkezli sanatçı Chris Labrooy, revved-up otomobillerin yeniden yorumlanmış gerçekliklerini ustalıkla şekillendiren bir isim. “911” adlı son serisinde ise sanatçı Porsche araçlarını gerçeküstü durumlara ve senaryolara sokuyor.
Sanatçı bükülmüş ve karışık araba özelliklerine sahip “Auto Elasticity” serisine yıllar önce Tokyo’da başladı. Bu sefer ise Labrooy, ikonik 1973 Porsche 911 Carrera’yı palmiye yaylarının arasında, California manzaraları eşliğinde, pitoresk ve parlak gökyüzü ile birleşmiş sahnelere aktarıyor. Modern mimarinin de dahil olduğu sahnelerde, Porsche modelleri alışılmadık pozlara giriyor, tek lastik ile ileri geri ilerliyor, havuza dalış yapıyor ve palmiyelere asılı yüksek bir kafese sarılı olarak karşımıza çıkıyor.

one-white-porsche-carrera-rs

Bu hiper gerçekçi manipülasyon teknikleri kullanan görüntüler, 3D ve CGI teknikleri eşliğinde geliştiriliyor. Sanatçının minimal ve modernist bakışına genelde güneşli atmosferler arka plan oluşturuyor.
Basılı çalışmaların fiyatları, boyutlarına göre £125, £250 ve £500 olarak değişiyor.
Chrislabrooy.com