AUDI’NİN YENİ DEVRİ

  • 148 SHARES

Çevre dostu, inovatif, sürdürülebilir ve yüksek performans sahibi. Bu nitelemeler Audi ile aynı cümle içerisinde buluştuğunda, ortaya markanın ilk tam elektrikli SUV modeli E-Tron çıkıyor.

Elektrikli araba üretimi konusu, pek çok markanın odağında yer alırken, konu lüks pazarını domine eden isimler olduğunda, otomotiv sektörünün lider isimlerinden çıkan tasarımlar, yükselişe geçen pazarı, bir üst seviyeye taşımaktan çekinmiyor. Birkaç gün önce yeni elektrikli SUV modelini tanıtan Audi, bu pazardan kendine düşen payı almak üzere harekete geçiyor ve E-Tron tanıtılıyor.

Sadece 30 dakika içerisinde şarj olabilen E-Tron, tasarım ve performans açısından ele alındığında ön plana çıkan en önemli nokta, pil sisteminin düşük ve merkezi bir şekilde konumlandırılması. E-Tron’da kullanılan lityum iyon piller sayesinde uzun bir menzil mümkün kılınıyor ve tam şarj ile 400 kilometrelik bir mesafe kat edilebiliyor. Otomobil yavaşladığında ve şarj azaldığında, lityum piller ile geliştirilen geri kazanın sistemi devreye giriyor ve bu sistem ile elde edilen enerji yeniden pillere aktarılıyor. Audi E-Tron tahmin edeceğiniz üzere sıfır karbon emisyonuna sahip ancak tahmin edemeyeceğiniz kadar sessiz, iki elektrikli motora sahip. Audi’nin alametifarikası Quattro dört çeker sistemi, E-Tron’da da adından söz ettiriyor. Verimlilik ve yüksek teknoloji bir kenara, E-Tron opsiyonel olarak sunduğu sanal yan aynalarla da dikkat çekiyor. Bu deneyimi yaşamak için 2019 itibarıyla sipariş verebiliyor olacaksınız.