ARAZİ YETENEKLERİ

  • 85 SHARES

Ford, 2021’de gelişim kelimesinin mekanik ve tasarım bağlantılarına odaklanıyor. Tıpkı serinin 3. nesli olan F-150 Raptor gibi.

Pandemiye uyarlanabilecek çeşitli aktivelerin izini sürüyoruz. Şömine kurgusu daha dingin bir hissiyat uyandırırken, off-road gibi outdoor etkinlikleri adrenalin hormonunu tetiklemek için tercih edilebiliyor. Seçiminiz outdoor’dan yana kullanıyorsanız dört teker bir otomobilin de yol yardımına ihtiyaç duyuyor olmanız çok doğal. Bu noktada da yol arkadaşlarınızdan biri, ilk serisi ile 2009 yılında karşılaştığımız ve 2021 edisyonuyla tanıştığımız Ford F-150 Raptor olabilir.

2021 edisyonu ile arazi yeteneklerini geliştiren Ford F-150 Raptor, 3,5 litrelik Ecoboost V6 motorla güçlendiriliyor. Modelin 3. neslinde, 7 farklı sürüş modu olduğu gibi egzoz sisteminde de 4 farklı mod bulunuyor. Böylece tercih edeceğiniz sürüş ve egzoz başlıkları ile kişiselleştirebileceğiniz bir kullanım alanı yaratılıyor. Özel süspansiyon sistemi ile zorlayıcı arazilerde daha hızlı kalkış ve hızlanma gibi gaz tepkileri de diğer nesillere göre daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.