AJANDADA REVİZE

  • 120 SHARES

Tesla’nın elektrikli Cybertruck modelinin satışı için ön görülen 2021 yerine 2022 yılı daha gerçekçi bir senaryo gibi duruyor.

Elon Musk’ı artık sadece Tesla’nın kurucusu olarak anarsak kendisine haksızlık etmiş oluruz. Zira söylemleri ve hatta yaşam tarzı ile de büyük bir etki alanı yaratan Musk, kimi zaman Tesla tasarımlarının önüne mi geçiyor sorusunu da sordurtmuyor değil. Markadan en yeni haber ise elektrikli Cybertruck modelinin satışa çıkış tarihinin ertelendiği oldu.

Bu yılın başlarında marka Cybertruck’ın birkaç teslimatının gerçekleşeceğini belirtmişti ancak Tesla tarafından tarihe bir güncelleme geldi. Üretimin büyük kısmı için 2022’nin baz alınacağı duyuruldu. Musk daha önce de Tesla’nın zorluklardan geçtiğini ima etmişti. Bu arada da elektrikli pick-up ve SUV modellerinde hızlanan üretimler- GMC’nin Hummer EV’si ve Ford’un F-150 Lightning’i gibi- Tesla’nın bu segmente geç kaldığının bir işareti olarak da yorumlanabilir. Ancak söz konusu Elon Musk olduğunda neyin ne zaman ve nasıl gerçekleşeceğini kestirmek bir hayli zor.