3. Jenerasyon – En Etkileyici ve En Dinamik

  • 182 SHARES

Porsche 718 Boxster her zaman olduğundan çok daha güçlü. Piyasanın en etkileyici ve dinamik spor coupe’si yeni versiyonunda da hem zihne hem de kalbe hitap ediyor.

Spor otomobiller arasında farklı bir repütasyona sahip Porsche Boxster, modern coupe modelleri arasında ne kadar idealist bir tutuma sahip olsa da temsil ettiği duruş ile piyasadaki spor otomobiller arasında en etkili ve en dinamik örneklerden biri. Karakteristik özellikleri ile Porsche ailesi içinde de farklı yere sahip olan 718 şimdi de üçüncü nesil versiyonu ile ön plana çıkıyor. 1950 ve 60’ların başında inşa edilen yarış otomobilleri arasında nadir ve ilgi çekici modellerden biri olan 718 Boxster, ayırt edici tasarım özellikleri ile 1992 senesinde geliştirilen bir diğer Boxster konseptinin de manevi ilham kaynağı olmuştu. Daha sonrasında 1996 senesinde de yenilenen model ile hız ve boyut kavramlarını tekrar yaratarak, gelecek modellere öncü oldu.

03_porsche_boxster

Şimdi ise Porsche ideolojik bir adım atıyor ve Boxster’ın endüstriyel tasarımında geçmiş yıllardan ilham almaya devam ediyor. 1980’lerden bu yana ilk defa dört silindirli motor seçeneğini tekrar gündeme getiriyor. Proje ilk ortaya çıktığında her ne kadar otomobil endüstrisinden endişeli sesler yükselmiş ve iki silindirin kaybedilmesi ile Boxster’ın köreleceği belirtilmiş olsa da Porsche tabii ki de sanılandan daha fazlasını gerçekleştirip motor gücünü maksimuma çıkardı. Bu yetkinlik de hız, yüksek performans ve pratik kullanım ile birleşerek mükemmele yakın bir tasarım ile karşımıza çıktı.
Modern tasarım kodlarını sağlamlık ve kusursuzluk ile birleştiren fonksiyonel model günlük kullanım için hoş bir eşlikçi. Doğal olarak Porsche adı ile bütünleşen bu yetkinlik showroom’dan 718 Boxster ile çıkarken sizin de davranışlarınıza yansıyor.
Porsche.com