1958 CAPRİ’SİNDEN 2019 MİLANO’SUNA

  • 100 SHARES

Milano bazlı Garage Italia, klasik otomobilleri günümüz teknolojisine uyarlıyor. Elektrikli otomobillere dönüşecek olan klasikler, e-icon projesi ile hayata geçecek. Fiat 500 ise vintage görünümünün yanında hybrid motora sahip ilk otomobil olacak.

İtalyan normlarına odaklı yenilikçi ve zamansız tasarımları ile her daim kendinden söz ettiren Garage İtalia’nın amacı özel müşterilerine farklı bir deneyim alanı yaratmak. Milano’daki head-quarter binasının mimarisi ise markanın misyonunu yansıtan cinsten. Tavanın binden fazla oyuncak arabayla kaplandığı bar kısmında içeceğinizi yudumlarken Michelin yıldızlı şef Carlo Cracco size yemeğinizi hazırlıyor olacak. Garage Italia’ya neden geldiğinizi ise unutmamak gerekir, ¨materioteca¨ adını alan bölüm yaratıcı sürecin başlangıç noktası. Bu zamana kadar BMW, Hublot ve Avionord gibi markalar ile iş birliğinde olan GI, son olarak e-icon adını verdiği projesini duyurdu, bu projesi ile klasik otomobilleri elektrikli otomobillere dönüştürmeyi hedefliyor. Fiat 500 ise bu girişimin ilk arabası.

İtalyan tasarımının klasikleşmiş çizgilerine sahip Fiat 500 bu projenin ilklerinden biri. Otomobilin tavanında başlayan değişimi, elektrik motorunun montajı ile tamamlanıyor. İç tasarımında ise direksiyon, kapı içi kolları ve koltuklar hand-made rattan iplerden oluşturuluyor. E-icon projesinin odağına bağlı kalarak otomobilin ruhuna ve karakterine zarar vermeden tasarlanan Fiat 500 modeline ek olarak farklı markaların da eklenmesi öngörülüyor.