OLMAK YA DA OLAMAMAK

  • 91 SHARES

Bütün meselenin orada olamamakla bağlantılı olduğu bir yılın ardından motivasyonu yükseltmek Slim Aarons fotoğraflarına kalıyor.

Seyahat etme ve bavul hazırlama pratiklerini anımsamakta zorlandığımız bir dönem içerisindeyiz. Üzerimizde hakimiyet kurmuş rahat ev giysilerinden nasıl kurutulacağız sorusuyla mücadele ederken moda ve seyahatin girift halinde olduğunu yinelemeli. Nerede ne giyeceğimizi düşündüğümüz, görülecek yerlerin ve tadına bakılacak tabakların listesini hazırladığımız ve her daim yarım kalan yolcuklarımızı anmanın bir başka yolu da var. O
da, Slim Aarons’un seyahat ve modayı birleştirdiği sanat disiplininde bir nevi lokasyon değiştirdiğimiz zamanların jeneriği olarak tanımlayabileceğimiz yeni bir kitap, Slim Aarons: Style.

Slim Aarons’un fotoğraflarını gördüğünüzde o an orada olma hissine kapılan tek kişi siz değilsiniz. Zira birçoğumuz 1963 yılındaki Bahamas Speed Week’te Ferrari 250 GTO’yu birebir deneyimlemek isterdik. Jet-set kültürünün geçmişine seyahat etmeyi yeniden hatırlatan Slim Aarons: Style, içeriğinde aynı zamanda daha önce görmediğimiz fotoğraflara da yer veriyor. Bu yeniliği ise basımı koleksiyon niteliğine taşıyan bir durum olarak yorumlayabiliriz. Neticede seyahat ve tarz bağlantılarında nostaljik bir hatırlatma yapmanın zarardan çok faydası olduğu kanaatindeyiz.