VE SAYI! TENİS KAZANDI!

  • 8 SHARES

Moda markalarının tenisten ilham alan koleksiyonlarıyla zamanı yakalamaları için mükemmel bir fırsat.

Tenis, uzun zamandır iyi stilin simgesi olmuştur. Klasik beyaz tenisçilerin vintage zarafetinden, 1970’lerde
Björn Borg ve benzerlerinin nostaljik cazibesine, Rafa Nadal’ın çağdaş ve cesur stiline kadar her dönem kendi modasını yaratmıştır. Serena Williams’ın catsuit’leri ve kristal süslemeleri, Naomi Osaka’nın renkli ve dikkat çekici atletleri gibi tasarımcı onaylı parçaları da bu modayı şekillendirmiştir. Son birkaç ayda tenis modası, ana akımda büyük bir çıkış yaptı. Bu yükselişin büyük bir kısmı, yönetmen Luca Guadagnino’nun “Challengers” adlı tenis oyununu konu alan filmi sayesinde oldu.

Zendaya, Josh O’Connor ve Mike Faist’in bir aşk üçgenini canlandırdığı bu filmde, Loewe’nin kreatif direktörü Jonathan Anderson’ın gözünden şık ve baştan çıkarıcı tenis kıyafetleri öne çıktı. Zendaya, kırmızı halıda ışıltılı pileli mini elbisesi ve minyatür tenis toplarıyla süslenmiş beyaz topuklu ayakkabılarıyla tenis temalı görünümler sundu. Gucci, Avustralya Açık şampiyonu Jannik Sinner’ı yeni kampanyasının yıldızı olarak duyurdu. Bu kampanya, Londra’da 13 Mayıs Pazartesi günü düzenlenen Cruise 2025 şovu öncesinde tanıtıldı. Tenis modası, gişe rekorları kıran bir yaz için hazır: Bu ayın sonunda Fransa Açık, Temmuz’da Wimbledon ve Paris’teki Olimpiyatlar, Roland Garros’un ünlü toprak kortlarında gerçekleşecek tenis müsabakalarına sahne olacak.

Bu, moda markalarının tenisten ilham alan koleksiyonlarıyla zamanı yakalamaları için mükemmel bir
fırsat. Giorgio Armani’nin Haziran ayında Londra’nın tarihi Hurlingham Club’ında düzenlenecek olan Giorgio Armani Tennis Classic’e özel çim kort formasından, Loewe’nin “Challengers” filminden ilham alan tişörtüne kadar bu yazın tenis modasına yön veren markaları takipte kalmakta fayda var. En azından stil sayısı yapmak için…