ŞORTTA “AZ ÇOKTUR” POLİTİKASI

  • 3 SHARES

Tek bir şort ile yazı geçirmenin formüllerini ararken, İtalyan batıl inançlarını göz önünde bulundurup Isaia’nın tasarımlarına kulak veriyoruz.

Isaia’nın hikayesi, İtalyan sartoryal birliğini oluşturan çoğu markadan farklı değil. 1920 yılında Napoli’de bir kumaş dükkanı olarak kurulan markanın, ürün segmentini geliştirmesi ise uzun sürmüyor. Markanın hangi şehirde kurulduğunu her tasarıma iliştirilen kırmızı mercan figürü size hatırlatıyor. İyi şans getirdiğine inanılan bu tılsımın pandemi etiketli bir virüsten koruma gücü olduğuna emin olmamakla birlikte, denemekten zarar gelmeyeceği kanaatindeyiz.

Yılın sadece üç bilemediniz dört ayında şort giyilebiliyor. Bu kısıtlı zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için kumaş, renk, kesim seçimi çok önemli. Koton kumaş optimum hava geçirgenliği sağlarken, tercihi mavi renkten yana yapmanın ise size, çoğu gömlek ve tişörtünüzle uyum sağlayacağına emin olduğumuz için, zaman kazandıracağını düşünüyoruz. Mevsime dair hafiflik hissiyatı, bazen bir şort formuna bürünebiliyor. Isaia şort, 1.849 TL’ye beymen.com’da satışta.