PRADA MÜZAYEDESİ

  • 83 SHARES

Prada, Sonbahar-Kış 2020 sezonu kampanyaları için tipik bir strateji izlemektense, Sotheby’s ile yapılacak bir müzayedeyle tasarımlarına aşina olmamızı sağlayacak.

Moda markalarının, pandemi süreci ile birlikte bir kez daha bulunduğu zamanın şartlarına göre şekillenmesi gerektiği, yoksa oyunun dışında kalacağı aşikar bir hal aldı. Prada ise döneme adapte olmakta, ethos’u gereği hiç zorlanmadı. Markanın her daim tekrarladığı, modanın görevinin sadece zamanı yansıtması değil, şekillendirmesi gerektiği söylemi içinde bulunduğumuz süreçte hiç olmadığı kadar belirleyici bir rol oynuyor.

Prada, Sotheby’s ile iş birliği yaparak 2 Ekim’de Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonlarından bir seçkiyi açık arttırmada sunmakla kalmıyor, aynı zamanda sezon kampanyasını da bu doğrultuda şekillendiriyor. Sadece moda tasarımları değil, defileden prop ve davetiye gibi yan ürünler de müzayede kapsamında satışa sunulacak. Sağlanacak gelir ise UNESCO’nun global olarak yürüttüğü dezavantajlı gençlere yönelik eğitim projelerine bağışlanacak.