NATÜREL İLİŞKİ

  • 14 SHARES

İtalya’daki naylon ve plastik şişelerinin yeni bir işlevi var: Emporio Armani’nin sürdürülebilir tasarımlarında yer almak.

Sürdürülebilirlik, bir süredir neredeyse her alanda karşımıza çıkıyor. Tasarımdan üretim aşamasındaki değişikliklere kadar bu nosyonun farklı perspektifteki değişkenliklerine tanıklık ediyoruz. Bir önceki cümlemize verebileceğimiz yeni bir referans da moda sektörü tarafından. Prada Re-Nylon koleksiyonu ya da Chanel’in Mission 1.5° hedefleri derken Emporio Armani de bu akıma son olarak İlkbahar / Yaz 2021 koleksiyonu ile katılıyor.

Başta kullanılan kumaş ve üretim sürecinin ekolojiye en az şekilde zarar vermesi adına geliştirilen araştırmaları tasarımları ile birleştiren marka, sürdürülebilirlik ve işlevsellik arasında ortak bir payda yaratıyor. Böylece doğa, su ve vücut arasındaki ilişkiden hareketle temasını oluşturan koleksiyonda mavi ve beyaz renklerinin ağırlıkta olması şaşırtmıyor. Ayrıca, tasarımlardaki kumaşlar İtalya’daki naylon ve plastik şişelerin geri dönüşümünden elde ediliyor.