MULTİDİSİPLİNER İLMEK

  • 3 SHARES

Jonathan Anderson, Magdalene Odundo ve Shawanda Corbett’ın iş birliğinden doğan pike koleksiyonunun temelinde zanaat ve kültür perspektifi yatıyor.

Kendilerine atfedilen misyonlardan farklı olarak kullanım alanlarını dekorasyon çizgisine de taşıyan birçok tasarım ya da objeden bahsetmek mümkün. Misal, bulunduğu ortamın ambiyansını yaydığı koku partikülleriyle değiştiren mumların aynı zamanda mekandaki görsel bütünlüğe katkıda bulunması gibi. Öte yandan değişkenlik gösteren bu konsepte markaların iş birliklerini de dahil edebiliriz. Cire Trudon ve Balmain ortaklığından doğan Balmain x Trudon en güncel örneklerden. Tasarımların farklı kullanım alanlarının yanı sıra bir araya gelen isimler arasında JW Anderson, Magdalene Odundo ve Shawanda Corbett’ın oluşturduğu üçlü koalisyonun pike konsepti de yer alıyor.

Pikelerin sadece ısınmak için kullanılmadığı, pekala bir sandalyenin üzerinde de motif olarak sergilenebileceği tezini pikelerin dokumalarıyla eşleştirebiliriz. Bu noktada altı farklı tasarımla ile sınırlandırılan parçaların bazını el örgüleri ve dokumalardan oluşturuyor. 60 dokumalı ve 10 el örgüsü stilinden doğan koleksiyondaki tasarımları nerede ve ne şekilde kullanılacağınız ise tamamen kişisel zevkinize bağlı.