MR. POLO BEAR

  • 99 SHARES

Ralph Lauren’in bu kıtada olmasa da Amerika kıtasında tek tip giyime kayan bir müşteri profili bulunuyor ve aslında bu ayıcıklar tam da kemikleşmiş müşterilerini ve hayat tarzlarını sembolize eden kılıklarla, tasarımlarda yerini buluyor.

Jerry Lauren, Ralph Lauren’in kardeşi ve aynı zamanda markanın erkek tasarım bölümünün kreatif direktörü. Kendisinin başlıkta kullandığımız bu sözlerinin doğruluğu, 90’larda ilk kez görücüye çıkan ayıcık figürlü tasarımlarının, hala markanın çok satanlar listesinin başında olmasıyla açıklanabilir. Nitekim, figürün tasarımcısı Richard Dick Tahsin için de 1991 ile 1996 yılı boyunca marka için çizdiği tüm ayıcık figürlerinin yeri ayrı. Markanın, bu tarihten sonra çizimlerde ayıcığın yüz tasarımına sadık kalıp, sadece kıyafetlerini değiştirdiği biliniyor. Richard Tahsin’in bu görev için seçilen tasarımcı olmasının nedeni ise vintage oyuncaklara olan ilgisi.

Her ne kadar orijinal figür, Amerikan bayraklı triko ve “Canadian Suit” olarak bilinen jean ceket ve pantolonu giyiyor olsa da, bu seçki tümüyle Ralph Lauren’in tasarımlarıyla sunmak istediği ve kendisinin de markasını kurarak ulaştığı hayat tarzını temsil ediyor. Üstelik bir oyuncak tasarımını “best dressed” listesine sokacak kadar da başarılı.