MONOGRAM ODAĞI

  • 82 SHARES

Art Deco tarzından ilham alan Montblanc’ın unisex M_Gram 4810 koleksiyonu geometrik estetiğini mavi ve siyah tonlarında detaylandırıyor.

Bir tasarımın hangi markaya ait olduğunu anlamanın birden fazla yolu var. Bu referansta kullanılan malzemelerden dikişlere varıncaya kadar birçok detayın var olduğunu savunabiliriz. Öte yandan markaların monogramları ise bu konuda bize direkt olarak yol gösteriyor. Öyle ki kahverengi tonlarında ve de özel fontu ile F harfinin bulunduğu tasarımın kime ait olduğu oldukça belirgin. Peki, aynı bakış açısıyla deri üzerine işlenmiş M harfi hangi markayı çağrıştırıyor?

Montblanc M_Gram 4810 koleksiyonu ile yeni monogramını kutluyor. Sırt çantası, spor çantası, cüzdanlar ve kemerler dahil olmak üzere farklı boyuttaki deri ürünlerinden oluşan koleksiyon, marka için en önemli dönemlerden biri olan 1920’lerin Art Deco tarzından ilham alıyor. Siyah ve mavinin tonlarından derlenen tasarımlar Maison’un mirasına atıfta bulunurken işlevsel ve çağdaşlık nosyonlarını bir araya getiriyor.