MANOLO BLAHNİK’İN DETAYCILIK ANLAYIŞI

  • 44 SHARES

Manolo Blahnik’i hala sadece yüksek topuklarla ilişkilendiriyorsanız yanılıyorsunuz. Geçtiğimiz sene, 70’lerde ilk kez tasarladığı erkek koleksiyonunu tekrar satışa sunan tasarımcının yeni merakı ise erkek aksesuarları.

Geçtiğimiz sene tanıttığı erkek koleksiyonu ile 70’lerde hemcinsleri için tasarladığı ilk koleksiyonu yad eden Manolo Blahnik cephesinden yeni haber aksesuar tasarımlarına da el atmış oluşu. Blahnik, temmuz ayında Londra Burlington Arcade’de kadın butiğinin yanında açtığı butikte yakın arkadaşları David Hockney ve Bryan Ferry gibi isimlere tasarladığı ilk modellerle aynı tasarım vizyonunu taşıyan ayakkabıları satışa sunmuştu. 30 modelden oluşan bu yeni koleksiyonun büyük beğeni toplamasının ardından yeni hedefini erkek aksesuarları olarak belirleyen Blahnik, eldiven; atkı; cep mendili ve şemsiyeleri de butiğine ekledi.

Kendi sartoryal seçimlerinden hareketle tasarladığı bu yeni koleksiyonu modern zamanın Beau Brummel’lerine adayan Blahnik, klasik İngiliz terziliği ve Avrupalı köklerini aynı potada eritmeyi başarmakta. Saville Row takım elbiseleri ile kolaylıkla kombinlenebilecek aksesuarlarda tasarımcının eskizleri baskı olarak kullanılıyor. Aynı ayakkabılarında olduğu gibi eksantrik renk kombinasyonlarını bu koleksiyona da taşıyan Blahnik, limitli sayıdaki tasarımlarda her aksesuar için özel zanaatkarlar ile birlikte çalışıp ayakkabılarının kalitesine ulaşmayı hedeflemiş. Yolunuz Londra’ya veya markanın web sitesine düşerse bilginiz dahilinde olsun istedik.