KIŞ SPORLARI

  • 22 SHARES

Prada, Sonbahar/Kış 2020 sezonunda Linea Rossa koleksiyonunun ethos’unda bulunan yüksek performans gerektiren sporlara adapte olabilme yeteneğini kayağa uyarlıyor.

Linea Rossa, tanıtıldığı 1997 yılından bu yana sportif kodları inovatiflikle tamamlamasıyla biliniyor. Sonbahar/Kış 2020 sezonu için ise odak noktası Prada tarafından kış sporları olarak belirleniyor. Yüksek performans gerektiren tüm sporlarda olduğu gibi, kayak da özellikle kumaş teknolojisinde yenilikçi olmayı gerektiren bir doğaya sahip. Marka bunu göz önünde bulundurarak tasarım vizyonundan ödün vermeden, kayak için özel bir hazır giyim ve aksesuar seçkisini satışa sunuyor.

Markanın kampanya yüzü ise serbest stil kayak şampiyonu Gus Kenworthy. Bu koleksiyonda materyal keşiflerine bir yenisini ekleyen Prada, üç katmanlı yeni bir kumaş olan EXTREME-TEX’i tasarımlara dahil ediyor. Kayak montları ve pantolonlarında kullanılan inovatif kumaş, sıcak tutma ve dayanıklılık konusunda tekstil teknolojisindeki en güncel adım olarak kabul edilebilir.