J.W. ANDERSON X CONVERSE

  • 85 SHARES

Converse’in işbirliği kervanına katılan en yeni tasarımcı J.W Anderson. Logomania’nın yükselişe geçtiğinin bir kanıtı da görmüş olduğunuz tasarım.

J.W Anderson bu sene Uniqlo’yla yapacağı işbirliğinden sonra hiç ara vermeden Converse’le de güçlerini birleştireceğini duyurdu.
Klasik Chuck Taylor modelinin boyunlu versiyonunu kişiselleştirmeyi seçen Anderson’ın koleksiyonunda markasının logosuyla kaplı ve üç renkli modelleri bulunuyor. Anderson’ın sözleriyle bu işbirliği: “Converse üretildiği ilk günden beri stil ve kültür dünyasında radikal bir etki yaratmış bir marka. Markanın dünyası kontrastları ve benzerlikleriyle bir tasarımcı için hayal gibi bir kültürel platform yaratıyor.”. Tasarımcının provokatif tasarımları Converse’in dünyasına adapte olmakta hiç zorluk çekmiyor ve markalar arasında organik hissi veren bir bağ yaratıyor. Amaç klasik Converse silüetlerine bağlı kalıp, feminen ve maskülen çizgileri bir arada sunabilmek. Cinsiyetsiz bir ayakkabı modeli de bunun için uygun bir beyaz kanvas görevi görüyor. Tasarımların renk dengesinde maskülenllik hissedilirken sim gibi malzemelerin kullanımıyla feminen nüanslara başvuruluyor.