GÖRSEL REFERANS

  • 18 SHARES

Loewe’nin Botanical Rainbow koleksiyonun temelleri; bir sıra halinde gökkuşağının renklerine sahip olmak ve çeşitli koku aranjmanlarında doğanın farklı bileşenlerini deneyimlemek üzerine.

Etrafımızda her zaman doğa ile ilişkilendirebileceğimiz oluşumlar var. Bu durumu şekillerle ifade ettiğimiz gibi kokularla da eşleştirebiliriz. Bu satırları okurken dahi etrafınızda dikkatiniz çeken bir formun aynısını ya da çok benzerini doğada bulabilirsiniz. Söz konusu kokular olduğunda ise olay daha komplike bir hale bürünmüyor değil. Koku hafızasının derin ve etkili bileşenleri insanları resmen üçüncü bir boyuta götürüyor. Öte yandan hem koku hem de parfüm şişelerinde kullandığı klasik form ile Loewe son koku koleksiyonu ile aramızda, Botanical Rainbow.

Loewe’nin alışılmış dikdörtgen şişelerinin her biri farklı esansların birleşimi ile dolduruluyor. 28 farklı koku, İspanyol moda evinin parfüm konusunda belirli bir yanını temsil eden altı aileden ilham alıyor. Aynı zamanda belirtmekte fayda var, Loewe yeni koleksiyonu için fotoğrafçı Tyler Mitchell ile bir kez daha iş birliği içerisinde. Marka baharatlı ve şekerli olmak üzere doğanın içerisindeki bütün koku partiküllerini çeşitli ağırlık oranlarıyla dengeliyor. Koleksiyonun isimdeki botanik kelimesini açıkladığımız gibi rainbow’un neyi temsil ettiğini merak ediyor olmanız oldukça normal. Farklı renk tonlarındaki şişeleri tek bir sıra halinde dizdiğiniz zaman karşınıza gökkuşağının renk paleti çıkıyor. Geriye ise dizi içerisinden hangi kokuyu tercih etmeli sorunsalı kalıyor.