CALIFORNIA DREAMING

  • 65 SHARES

Güneş, kum ve Kaliforniya denince zihninizde canlanabilecek görüntülerin kokuları, Louis Vuitton’un On the Beach parfümü ile 100 ml’ye sığdırılıyor.

Müzik tarihinde kısa sayılabilecek – 1965’ten 1968’e kadar aktiflerdi- bir sürenin ardından The Mamas & The Papas’ın şarkılarından California Dreaming, o dönemde yaşamamış olmanın verdiği merak dürtüsü ile playlist’lerimizde yerini koruyor. Olması muhtemel olan ama gerçekleşmeyen bir durum hakkında hayal kurma anlamıyla da kullandığımız bu söz öbeği, her nosyona ilham verebiliyor. Cam şişenin içerisindeki sıvı partiküllerine bile.

Louis Vuitton, On the Beach isimli parfümü ile Kaliforniya silüetinin kokusunu konsantre ediyor. Bütün gün güneşin altında kalma hissinin uyandırdığı enerjinin ardından gün batımı ile huzurlu bir öğleden sonranın plaj havası eyaletin alışagelmiş duygularından. Markanın parfümörü Jacques Cavallier Belletrud, kıyı şeridindeki güneş manzaralarını greyfurt ve portakal gibi turunçgil notalarıyla ilişkilendiriyor. Kekik, biberiye, pembe biber ve karanfil ise kumlu kıyıların bir diğer bileşeni.