BİRLEŞEN ZAMANLAR

  • 79 SHARES

Leonardo Da Vinci’nin ölümünün ardından geçen 500 sene farklı sanat alanlarında yad edilirken Off-White, Da Vinci’nin kült eserlerini kendi logosuna entegre ederek sürecin bir parçası oluyor.

Off-White’ın kurucusu ve Louis Vuitton erkek koleksiyonlarının kreatif direktörü Virgil Abloh, geçtiğimiz yıl bazı sağlık problemlerinden dolayı bir süre aramızda olamayacağını duyurmuştu. Zira tasarım çizgisini sadece moda sektörüyle sınırlamayan Abloh, haziran ayında Museum of Contemporary Art Chicago’da sergilenen ve beklenildiği üzere bitiş tarihi uzatılan Figures of Speech ile sanatın başka bir alanında karşımıza çıkmıştı. Bununla da yetinmeyen sanatçı, London Design Festival bünyesinde gerçekleşecek olan Efflorescene seçkisi için çalışmalarını hali hazırda sürdürüyor. 

Virgil Abloh, Figures of Speech ile bu sene gerçekleşecek olan Efflorescene seçkisinin arasına, ölümünün ardından farklı sanat disiplinleri baz alınarak anılan Leonardo Da Vinci’yi ekliyor. 24 Şubat’a kadar Louvre Müzesi’nde ziyaret edilebilen Leonardo Da Vinci seçkisi adına tasarlanan tişört ve hoodie’lerden oluşan kapsül koleksiyon, Da Vinci’nin eserlerinin Off-White logosu içerisine adapte edilmesiyle bir araya getiriliyor. Virgin and Child with Saint John the Baptis and an AngelVirgin of the Rocks ve Saint Anne, the Virgin Mary, and the Infant Jesus Playing with a Lamb gibi Da Vinci’nin kült eserlerini entegre eden Off-White koleksiyonuna hem online olarak hem de Louvre Müzesi’nin butiğinden ulaşabilirsiniz.