BERLUTİ VE SOTHEBY’S’İN ORTAK PAYDASI

  • 102 SHARES

Berluti’nin deri işçiliğinin sınırlarını zorlayan ¨Berluti: The Art of Craftsmanship¨ seçkisi Sotheby’s iş birliğiyle karşımıza çıkıyor. Bespoke seçkisinde gözümüze çarpan parçaları sıraladık.

1895 yılından bu yana zanaatkarlığın kurallarını kendisi belirleyen ve çağa ayak durmanın güncel bir formülünü her defasında bulmayı başaran Berluti, Sotheby’s olan yeni iş birliği ¨Berluti: The Art of Craftsmanship¨ ile tasarım vizyonunu açık arttırmaya sunuyor.

7 Mayıs’a kadar Sotheby’s’in web sitesinde online olarak açık artırmaya sunulacak tasarımlar arasında markanın klasik el yapımı Patina ve özel Venezia derili- ki ilk kez 80’lerde Olga Berluti tarafından sunulmuştu- 14 adet bespoke seçkisinde Porsche 911 Targa 2.4 L, Triump Bonneville T120 modeli, Paul Pogba ve Didier Drogba imzalı futbol serisi ve Hublot’nun çeşitli saatleri de bulunuyor. Seçkide Berluti’nin deri ustalığının limitlerini en çok zorladığı parça ise 73 model Porsche 911. Otomobilin koltukları, kapı ve gösterge panelleri, tavan döşemeleri ve paspasları 500 saatlik özel tasarım ekibinin elinden geçiyor. Modeli farklı kılan bir diğer özellik ise, markanın özel derisi Venezia ile kişiselleştirilen ilk otomobil olması. Bunların yanında, anahtarlıktan langırta kadar farklı alanlara da yönelen koleksiyon gündelik hayatınıza da entegre edebileceğiniz türden. Koleksiyonu detaylı incelemek isteyenler www.sothebys.com adresini ziyaret edebilir.