BACK TO DESKS

  • 66 SHARES

Plajlara en iyimser tahmin ile sekiz ay ara vereceğimizi düşünürsek, yeni iş sezonuna adapte olabilmek için evrak çantalarını masaya yatırıyoruz ve çalışmaya başlıyoruz.

CİDDİYETE DAVETİYE

Evrak çantalarının içinin ve anlamının boşaltıldığı bir yüzyılda yaşıyoruz. Alışkanlık gereği hala kullananlar da içinde evrak yerine süper slim laptop veya iPad’lerini taşımayı tercih ediyorlar. Takım elbiselere sentetik kumaşlara sahip el ve sırt çantaları eşlik ediyor. Oysa La Montre Hermès CEO’su Laurent Dordet’nin bundan birkaç yıl evvel söylediği gibi: “Birçok erkeğin evrak çantası gibi zarif ve işlevsel nesneler taşımaya devam edeceğine inanıyoruz”. En azından inanmak istiyoruz çünkü bir takımın formalite seviyesini ancak bir evrak çantasının tamamlayacağı fikrindeyiz. Endüstri devrimi ile hayatlarımıza giren bu tip tasarımları yeniden hayatınıza sokmak için yeterince önermede bulunduysak, devam edebiliriz.

OLD SCHOOL BİR DEPOLAMA

New York’ta Wall Street civarlarında dolaştığınızda hala bu eski usül yöntemi kullanan bir majoriteye rastlamak mümkün. Hatta bakın, yukarıda Wolf of Wall Street filminde Leonardo DiCaprio, farklı taşıma yöntemleri konusunda fikir vermek için sizi ayakta karşılıyor. Keskin formları, sert duruşları ve tokalarının çıkardığı sesin bile ciddiyeti çağrıştırdığı bu tasarımların emoji olarak kullanımı, içinde bulunduğumuz yılda reel hayattakinden fazla olsa da, moda markalarının bıkıp usanmadan her sezon yeni modelleri tasarım portföylerine eklemelerinin bir sebebi var. Çünkü onlara profesyonel anlamda hala ihtiyacımız var.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Her gün iş-ev arasında mekik dokurken sırtınıza geçirdiğiniz spor eşyalarınızın arasında buruşmaya yüz tutan birkaç kağıt ve laptop dağınıklığı, iş görüşmesine veya önemli bir toplantıya giderken size eşlik etmeyecek kadar gayri resmi. Çözüm ise pek tabii Hermès’ten bir Sac a Depeches 41 olabilir.