ASANSÖR MÜZİĞİ NASIL OLMALIDIR?

  • 40 SHARES

Ben Gorham ve Virgil Abloh’a göre tam da bu parfüm gibi.Biri parfüm biri moda dünyasında en çok konuşulan iki kişinin güçlerini birleştirme hikayesinden bahsetmek istiyoruz.

Eğer bu bir stil sayfasıysa, ‘Giyilebilir mi?’ tartışmasına girmeden, Off-White hakkında size gerekli enformasyonu sağlamamız gerekiyor. Zira markanın kreatif direktörü Virgil Abloh (tıpkı yakın dostu Kanye West gibi), uzun süredir moda gündemine yön veren bir karakter. Bakınız, kendisine Byredo işbirliğinde yarattığı parfüm sorulduğunda cevabı şu oluyor: “İlk kez görünmez bir şey tasarladım.”

Tam da etiketi üstünde hissiyatıyla tasarım yapan birinden beklenecek bir cevap. Ortaklıkla birlikte doğan konseptin alt metninde ise adından anlaşılacağı gibi baskın olmamak yatıyor. Asansörlerde çalan şarkıların adını bir türlü çıkaramamızın gizemi gibi… Elevator Music ile duyguları minimum efektle yansıtabiliyor olmayı deneyen Byredo kurucusu Ben Gorham ve Virgil Abloh, parfümü kullananın kişiliğinin önüne geçmeyen yani bir nevi hayatının soundtrack’i niteliğinde bir esans sunmak istemekte. Koklamadan önce, düşlemeniz için, içeriğinde bambu, menekşe ve misk amberinin bulunduğunu belirtelim.