ARANIN ARDINDAN

  • 15 SHARES

Roger Federer namı diğer Swiss Maestro, On Lab ile birlikte geliştirdiği yeni tenis ayakkabısı Roger Pro ile yeniden aramızda.

Yüksek saatçilik, otomotiv, moda gibi çeşitli alanlardaki isim ve marka denkleminde yapılan iş birliklerine sayısız örnekler verebiliriz. Bir diğer taraftan düşünce dağarcığımızı biraz daha daraltıp tenis çerçevesinde bir araya gelen ortaklıklardan bahsetmeli. Listenin başında ise Novak Djokovic ile puntosunu büyüten Lacoste, Rafael Nadal’ın 10 senedir bileğinden çıkarmadığı Richard Mille ya da Roger Federer’in Nike eşleşmelerini düşünebiliriz. Ancak bu alışagelmiş ikililer arasında Federer tarafından bazı değişikliklerle karşılaşıyoruz. Öyle ki 13 aydır kortlarda göremediğimiz ve geçtiğimiz günlerde Qatar Open ile yeniden yarışa katılan Federer hem geri dönüşünü hem de yeni iş birliğini kutladı. 

On’un koşu ayakkabılarındaki teknolojisinin yeniden yorumlanması olarak tasvir edebileceğimiz Roger Pro, vücut ağırlığının üç katını ayakların üstlendiği yan basma durumunu dengeliyor. Tasarımın ana bileşenini koşu ve denge eylemleri oluştururken bu balansı oluşturmak için de ayakkabının tabanında farklı yastık şekilleri kullanılıyor. On’un koşu ayakkabılarındaki Speedboard teknolojisinin de yer aldığı Roger Pro böylece kısa koşularda hızlanmayı kolaylaştırıyor. Mavi ve beyazın basit renk kombinasyonunun yanı sıra ayakkabının üzerindeki R logosu ve topuktaki İsviçre bayrağı da iş birliğinin göstergeleri arasında.