AESOP + RIMOWA KESİŞİMİ

  • 143 SHARES

Seyahatlerinizde tepeden tırnağa kullanabileceğiniz bir bakım kitine sahip olmanızı mümkün kılan bu işbirliği, Aesop’un ihtiyaç duyacağınız tüm ürünlerini minyatür bir Rimowa bagaj boyutunda kullanıma sunuyor.

Basit bir rutin olarak Aesop ürünlerimiz Rimowa valizlerimizde bizimle birlikte seyahat ederlerken, artık kendilerine ait bir minyatür Rimowa hard-cover bagaja sahip olacaklar. Matruşka bebekleri andıran bu benzetme ile kastımız aslında bu iki markanın yarattığı kesişim kümesinden bir hayli hoşnut olduğumuzu vurgulamak. Köln adını taşıyan bu seyahat kitinde bulunan 9 bagaj boyu Aesop ürünü sayacak olursak; 50 ve 10 ml’lik boyutlarda değişiklik gösteren: şampuan, saç kremi, vücut temizleme jeli, vücut kremi, yüz temizleyicisi, tonik, serum, ağız çalkalama suyu ve diş macununu sıralayabiliriz. Totalde 1.47 kg’lık bu set böylelikle el bagajlarında da kolaylıkla yer bulabiliyor ve iki markanın da gezginlerin dilinden ne kadar iyi anladığını kanıtlıyor.

Geçtiğimiz cuma satışa sunulan bu kiti Rimowa ile özdeşleşmiş aliminyum hard-cover materyalle çevrili bulmak ise, bavul markasının tasarımlarıyla yarattığı güven duygusunu şimdi Aesop ürünleri için de hissetmemizi sağlıyor. Aesop’un genel müdürü Kate Forbes’un da belirttiği gibi: “Rimowa ve Aesop, işçiliğe karşı titiz bir yaklaşım ve faydacı tasarıma duyulan ilgiyi paylaşıyor. Markaların estetik anlayışındaki sinerjiyi reddetmek imkansız.”. Sanırım yazıda bu düşünceyle hemfikir olduğumuzu çoktan belirtmiş bulunuyoruz.