LEIBOVITZ’İN HARİKALAR DİYARI

  • 59 SHARES

Moda fotoğrafçısı Annie Leibovitz kariyerindeki en önemli kareleri Phaidon yayınlarından yeni çıkacak olan “Wonderland”de bir araya getiriyor.

Yazarlığını Annie Leibovitz’in, önsözünü ise Vogue Amerika Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un gerçekleştirdiği “Wonderland”, moda fotoğrafçılığına ilgi duyan herkesin ufkunu ve aynı zamanda kitap koleksiyonunu genişletmek için yaratılmış gibi. Phadion yayınlarından Kasım ayında satışa çıkacak olan “Wonderland”, Leibovitz’in kariyerinin küratörlüğünü üstlenip kitap formatında sunduğu bir retrospektif niteliğinde.

440 sayfalık kitapta Leibovitz’in 1970’lerden bu yana sürdürdüğü fotoğrafçı kimliğinin moda ile olan ilişkisine odaklanılıyor. Her ne kadar fotoğrafı merkeze koysa da, 80’lerden itibaren Vogue ile çalışmaya başlamasıyla birlikte keşfettiği moda dünyasını kendi dilinden okumanın keyfine varmak isteyenlerin ne yazık ki Kasım ayına kadar beklemeleri gerekecek. Kitabın ayrıca Leibovitz imzalı bir edisyonunun phaidon.com’dan şimdiden ön sipariş edilebildiğini hatırlatalım.