İKİ TEKERLEKLE ÖZGÜRLÜK

  • 61 SHARES

Harley-Davidson mekaniğine dair detaylı bir inceleme, markanın teknik yetkinlikleri onu nasıl bir Amerikan sembolüne dönüştürdü diye merak ediyorsanız eğer fotoğraflarla zenginleştirilmiş Harley-Davidson Book aradığınız edisyon olacaktır.

Motosikletin bir kültür olduğundan bahsetmemize gerek yok, Harley-Davidson’ın da bunun en önemli temsilcilerinden biri olduğundan. 100 yıldan uzunca bir süredir marka motosiklet dünyasının gidişatını birçok yönden değiştirdi, zamanında cafe racer’ların bir jenerasyonu, dolayısıyla bir kültürü etkilediği düşünülürse Harley-Davidson tek başına tüm tarihin akışını değiştirmiş oldu.

teNeues markanın yarattığı kültürden ziyade Harley-Davidson’ın bu etkiyi mekanik anlamda nasıl gerçekleştirdiğine değiniyor. Dirk Mangartz, Sven Wedemeyer ve Philipp Wente Harley-Davidson’ın teknik anlamda neden diğer markalardan önde olduğunu herkesin anlayacağı türden anlatmaya çalışıyor. İlk olarak mühendislik perspektifinden incelemelerde bulunan gazeteci ve fotoğrafçılar daha sonra bu alt yapıyı Amerikan özgürlüğüne bağlayarak Harley-Davidson’ın farkını yansıtıyor.