HEMINGWAY FAKTÖRÜ

  • 80 SHARES

Ernest Hemingway’in altına imzasını attığı bu 9 kitabı bir set halinde kütüphanesinde görmek isteyenlere, yazarın uzun dönem yayımcısı olan Charles Scribner’s Sons basımı Juniper Books seçkisini takdim ediyoruz.

Across the River and Into the Trees, A Farewell to Arms, For Whom the Bell Tolls, Green Hills of Africa, Islands in the Stream, The Sun Also Rises, Death in the Afternoon, Selected Letters 1917-1961, The Short Stories… Bu dersin müfredatındaki konu başlıkları bu şekilde.Ve yazarla arayı sıcak tutmak için, bu mini antolojinin sadece raflarda sergilenmesinin yeterli olmayacağını da eklemeden edemiyoruz.

“Endişe etme, daha önce birçok kez yazdın ve şimdi de yazacaksın.” Hemingway’e ait bu söz, yukarıdaki 9’lu sette bulamayacağınız bir kitabından alıntı olduğu için burada yer alıyor. A Moveable Feast, bir anı kitabı olduğu için belki de yazarla bu uzun yolculuğa çıkmadan önce size Hemingway’i tanıma kılavuzu olarak önerebileceğimiz bir yayın. Birçok kitabını okumuş olsanız da bu kitaptaki monologlar ışığında üst üste okunacak bir Top 9 listesine gerçek anlamda hazırlanmış olabilirsiniz. 9’lu set bittiğinde ise bir süre yalnız hissedeceğinizin üzülerek garantisini vermek zorundayız. Çünkü Hemingway’i çarpıcı kılan şey, o doğal ve günlük dili yüzünden bir süre sonra kendisini bir arkadaşınız gibi hissettirmesi…