RENK, TASARIM VE SES

  • 74 SHARES

Danimarka tasarım vizyonu ve Amerikan teknolojisinin birleştiği noktada, HAY x Sonos işbirliğinden doğan One modelini en yakın zamanda evinize buyur etmeniz gerekmekte.

HAY’in kurucu ortaklarından Mette Hay’den bir alıntı yapmanın yazının tüm ana fikrini özetleyeceği kanaatindeyiz: “Her nesnenin kendi renk kümesine sahip olduğuna inanıyorum; bir alanla uyum sağlayabilir veya daha güçlü bir etki için kontrast yaratabilirler.”. Bu cümle sadece Danimarkalı markanın tasarım felsefesini değil, aynı zamanda Sonos ile yaptığı yeni işbirliğini de tanımlamakta aynı oranda başarılı oluyor. Modern yaşama entegre edilmek üzere tasarlanan ve habitata dair kapsamlı bir kürasyonu içinde barındıran HAY, iş bu seçkiyle uyumlu bir hoparlör tasarlamak olduğunda da renklerden yardım alıyor.

Markaya ait Sonos One modelini kırmızı, pembe, koyu yeşil, gri ve soluk sarı renklerine boyayan HAY, akıllı teknolojileri de dekore etme görevini üstleniyor. HAY paleti denilen bu renkler hoparlörün dış görünüşünü değiştirse de modele ait özellikler baki. Amazon Alexa ses kontrol sistemi ve global 80’den fazla radyo kanalını içini barındırma özelliğine sahip. Bu ay itibariyle ik markanın butiklerinde de limitli bir şekilde satışa sunulacak.