GASTRONOMİ GÜNLÜĞÜ

  • 80 SHARES

Apartamento yayınlarından çıkan “All the Stuff We Cooked” Danimarkalı şef Frederik Bille Brahe’nin pandemi boyunca tekrarlayarak pişirdiği 49 tariften oluşuyor.

Kopenhag’da hem lokallerin hem de turistlerin aynı anda favori mekanları konumundaki Atelier September ve Apollo Bar ve Kafeteria’nın şefi Frederik Bille Brahe, pandemi başladığında restoranlarını kapatmak zorunda kalsa da evinde şeflik görevini sürdürmeye devam ediyor ve bu süreçte restoranlarından kendi mutfağına uyarladığı bazı tarifleri “All the Stuff We Cooked: 49 Recipes by Frederik Bille Brahe”de bir araya getiriyor.

Bille Brahe ile özdeşleşen yalın ama etkili tabaklardan referansla şekillenen kitaptaki minimalist çizgiyi güçlendirmek adına Japon sanatçı Masanao Hirayama ile bir iş birliği de yapılarak, kapakta ve sayfalarda çizimlerine yer veriliyor. Şefin bu sefer sadece ailesi için hazırladığı yemeklerden oluşan 302 sayfalık kitabın 44 tariflik ilk edisyonu çok hızlı bir şekilde tükenmişti dolayısıyla bu 49’luk edisyon için hızlı olmanızı tavsiye ediyoruz.