FORMULA 1’E DAİR İMKANSIZ BİR KOLEKSİYON

  • 23 SHARES

Impossible Collection serisinin bir parçası olmayı en çok hak eden spor dallarından Formula 1, Assouline’in yeni tanıttığı kitap ile imkansızlar kulübüne dahil oluyor.

En ekstrem spor dallarından biri olarak kabul edilen Formula 1’in sınırları, Assouline yayınlarından yeni çıkan “Formula 1: The Impossible Collection” ile yazılı olarak zorlanıyor. Kitap boyunca sizi bir yarışın parçasıymış gibi hissettiren F1 yazarı Brad Spurgeon, spor dalının 1950’lerde bir centilmenler kulübünden global bir fenomene evrimini daha önce yayınlanmamış fotoğraflar ile destekleyerek inceliyor.

Tarih boyunca geçirdiği teknik gelişmelerin yanı sıra spor dalının bugüne gelmesinde büyük rol oynayan Juan Manuel Fangio, Jim Clark, Bruce McLaren, Enzo Ferrari, Niki Lauda ve Michael Schumacher gibi isimlere ise kitapta farklı bölümler adanıyor. Schumacher’in şampiyonluk rekorunu elinden alan Lewis Hamilton da aynı şekilde bu bölümlerden birinin başrolü olan isimler arasında. Formula 1’in komplike bir araba yarışından çok daha fazlası olduğunun yazılı kanıtı bu 228 sayfalık ve yaklaşık 9 kiloluk kitabı ay sonunda assouline.com’dan sipariş edebilirsiniz.