ESANS SEREMONİSİ

  • 165 SHARES

Havaların soğuması ile habitatlarda geçirilen zaman diliminin artışı, günlük ritüelleri Aesop’un ilk dekoratif objesi “Brass Oil Burner” ile yenileme fikrini doğuruyor.

Mumlar ile olan bağın kuvvetlendiği sezona girmiş bulunmaktayız. Lakin buradaki tek sorun, birlikte hatırı sayılır bir zaman dilimi paylaştıktan sonra, mumun bitişi ile güzel tasarımlarının da rafa kalkıyor olması. Bu probleme çözüm olabilecek yağ brülörleri, içindeki esanslar tükense de, tasarımları sayesinde dekoratif olarak baki kalabilme özelliğine sahipler. Üstelik yaydığı notalardan sıkıldığınızda ruh haliniz ile uyumlu bir şekilde ilerleyip, değişebilme lüksünü de sunuyorlar. Bu girizgahtan sonra Aesop’un ilk dekoratif objesi “Brass Oil Burner” ile tanışma vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Studio Henry Wilson tarafından tümüyle pirinçten tasarlanmış obje, amorf formu ile markanın kozmetik ürünlerinde yarattığı özgünlük algısına atıfta bulunmakta.

Kendini belli kalıplarla sınırlamayı sevmeyen markanın bu tasarım için de aynı vizyonu benimsediğini görmek çok da zor değil. Markanın kendine ait yağ brülör karışımları ile kullanılması tavsiye edilen obje, yaydığı ışık ve koku ile birden fazla duyuya hitap etmekte. Zamanla okside olacak pirinci doğal haline bıraktığınızda, geçen süre içerisinde onu daha çok seveceğinize emin olabilirsiniz. Aesop mağazalarında farklı esansları koklarken, artık bu deneyimi evinizde nasıl sergileyeceğinizi biliyorsunuz.