ERGONOMİK STANDART

  • 59 SHARES

Her ne kadar barbekünün mevsimi olmaz mottosunu savunsak da Spark Grills ile spesifik olarak bu pişirme tekniğinin yaz aylarında daha keyifli olduğu kanaatindeyiz.

Açık havalarda vakit geçirmek artık yaşam biçimiz haline geldi. Bir süredir evlere hapsolduğumuzdan mıdır bilinmez, dışarı çıkmak daha doğrusu hava ile temas etmek adına çeşitli aktivitelere dahil oluyoruz. Her zaman bir neden bulduğumuz bu programlardan biri de barbekü. Izgaranın başında yiyeceklerin kontörlünü eline alan şefe tadım konusunda tolerans tanıdığımız bu etkinliği aynı zamanda yaz aylarıyla ilişkilendirebiliriz. Ayrıca barbekü denince direkt olarak zihninizde Amerika’nın herhangi bir eyaletinde konumlanan iki katlı beyaz bir evin arka bahçesi canlanıyor olması olası. Colorado menşeli Spark ise bu konudaki düşüncelerinizin ne denli doğru olduğunu Spark Grills isimli tasarımı ile kanıtlıyor.

Odun ve odun kömürü ile pişirmenin lezzetine odaklanan tasarım ayrıca aplikasyonu ile de yardımcı şef görevini üstleniyor. Öyle ki barbekü başında beklemek yerine telefonunuzu yanınızdan ayırmadan ızgarayı kontrol edebilirsiniz. Zira mobil uygulama sayesinde; ızgara yeterli sıcaklığa ulaştığında, yiyecekler piştiğinde ve hazır olduğunda yardımcı şef size küçük bir uyarı gönderiyor. Siz yine de ızgaranın başında kalıp besinlerin pişip pişmediğine bizzat kendiniz karar vermek de isteyebilirsiniz, seçim sizin.