DALÍ’YE AİT 100 ESER

  • 149 SHARES

Assouline’in lüks kitap yayıncılığını başka bir seviyeye taşıdığı “The Impossible Collection” serisinin yeni başrolü Salvador Dalí’ye ait.

The Impossible Collection, kitapların da bir sanat eseri olarak algılanmalarını amaç edinen bir koleksiyon. Assouline’in sınırlı sayıdaki bu kitapları İtalya’da geleneksel teknikler ile elde üretiliyor. Özel tasarlanan keten kutularda satışa sunulan kitaplar, okunurken parmak izi olmaması adına beyaz eldivenler ve özel bir kanvas çanta ile tamamlanıyor.

Yayın evinin bu seriye son eklediği kitap ise Salvador Dalí’ye ait 100 eserin incelendiği bir monograf. Küratör ve sanat tarihçisi Paul Moorhouse’un içeriğini oluşturduğu kitap, sanatçının ilham kaynaklarını ve obsesyonlarını farklı disiplinlerdeki eserlerindeki sembolist öğeler yoluyla deşifre ediyor. 194 sayfalık “Salvador Dalí: The Impossible Collection”, her ne kadar bir coffee table book statüsünde olsa da, başına bir kaza gelmemesi için kütüphanelerin güvenli raflarında saklanmasını tavsiye ediyoruz.