AESOP’UN YENİ DURAĞI

  • 66 SHARES

Avusturalya’nın kişisel bakım dünyasına yaptığı en büyük katkı ve Yunan kültürünün fabl ustası, her ne kadar birbirlerine çok uzak iki farklı disiplin gibi görünse de, aslında ortak bir kesişim kümesine sahip. Kesişim kümesi Aesop başlığı altında şekilleniyor ancak bizim konumuz, Ezop Masallarını değil, Avustralya’nın medarı iftiharını işaret ediyor.

1987 yılında Melbourne’de kurulduktan sonra, farklı coğrafyalara akın eden bu minimalist kişisel bakım ritüeli, yeni mağazasıyla karşımızda. Konu doğallık olduğunda, prensiplerinden hiçbir şekilde ödün vermeyen marka, minimal şişelere enjekte edilen doğal ürünleri, doğala en yakın ortamında satmanın peşinde. Bu yüzden yeni lokasyonlara doğru yol alırken hedefini, entegre olduğu ortamın ruhunu ve dokusunu korumak olarak belirleyen Aesop, Japonya’nın geleneksel duruşuna saygıda kusur etmiyor. Kanazawa’da açılan yeni Aesop mağazasında da aynı yolda ilerleyen marka, lokal kültürü yaşatmak için elinden geleni yapıyor. Bu yüzden yeni destinasyon, özellikle metropollerdeki varlığını yitiren meşhur Nagaya evlerinden biri oluyor. Metruk haldeki Nagaya evi, yerel özellikleri değiştirilmeden yeniden inşa ediliyor ve giriş kapısının hemen sol tarafındaki küçük tabela ve sıvı sabunu görmeyenler için, aslında burası Kanazawa’daki diğer Nagaya evlerinden farksız bir görüntü sunuyor. Tabii içeri adım attığınız an itibarıyla, Aesop’un cilt, vücut ve saç bakım ürünleri sizi bekliyor olacak.

Eğer aklınızda Uzak Doğu’ya doğru yol almak var ise, Aesop’un bu yeni durağı ziyaret etmek isteyeceğiniz noktalardan biri olabilir.