AESOP’UN ASTRONOMİK MUMLARI

  • 16 SHARES

Aesop’u, yaşamında wellness segmenti altındaki tüm başlıklara entegre etmek isteyenler için, markanın astronomiden ilhamla tasarladığı yeni mum koleksiyonu incelenmeye değer.

Ptolemy, Aganice ve Callipus. Aesop’un yeni mum koleksiyonundaki tasarımlar için seçtiği isimler, Antik Yunan astronomlarına ithafen seçiliyor. Yıldızların, görsellikleri dışında yüzyıllar boyunca bir yön bulma aracı olarak kullanılmasından hareketle, marka da mumlarının esansları vasıtasıyla size benzer bir huzur hissiyatını aşılamayı planlıyor.

Mum yakma ritüelinin yarattığı duygu durumunu pratik, ruhani ve aynı zamanda estetik bulan Aesop, üç farklı beğeniye hitap edebilecek mumlarında da tasarımlara özdeyişler ekleyerek anlamlarını derinleştiriyor. Parfümör Barnabé Fillion ile birlikte yaratılan Ptolemy, selvi, sedir ve güve otu notalarının yarattığı odunsu bir kokuya sahip. Aganice’in tütün, mimoza ve kakule birleşiminden doğan floral ama baharat etkisi de olan bir esansı var. Callippus ise günlük ve Japon otu gibi bitkisel bir karışımdan oluşuyor. Anlayacağınız Aesop, her zevke uyacak bir füzyon ile objet d’art yaratmayı mumlarında da başarıyor.