WIMBLEDON BEYAZI

  • 23 SHARES

Yüksek mücevherleri tenis şıklığı ve Wimbledon beyazlarıyla eşleştirin; çünkü sakin ve gösterişli moda geri döndü.

Ne zaman büyük bir moda trendi ortaya çıksa, yüksek mücevher tutkunlarının yeniden bir ayarlama yapması, hangi ışıltılı parçaları podyumların kült parçalarıyla eşleştirebileceğine karar vermesi sadece bir dakika alır. Bu her zaman böyle olmuştur; geçmiş yüzyıllarda kollar yukarı kalktığında veya yakalar aşağıya doğru indiğinde veya bel hatları kısaldığında veya dışa doğru genişlediğinde popüler takı tarzları gelişip onu takip ederdi. Peki en son konumuz nedir? Yüksek mücevherleri tenis şıklığı ve Wimbledon beyazlarıyla eşleştirin; çünkü sakin ve gösterişli moda geri döndü.

İlkbahar-Yaz 2024 podyumlarında ragbi gömlekleri, eşofman ceketler ve polo gömlekler; Dries Van Noten, Gucci ve Loewe tarafından yeniden tasarlanan kahraman parçalardı. Eşofman altı ve blazerler, bale ayakkabıları ve tekne ayakkabıları ise her yerdeydi. Luca Guadagnino’nun Zendaya’nın başrol oynadığı son filmi Challengers da bu durumdan kısmen sorumlu; film, “şehir kulübü” şıklığıyla dolu gerçek bir stil festivali gibi. Üniversiteli öğrencilerin vazgeçilmez parçalarıyla tenis maçlarını bir araya getiren Zendaya’nın kıyafetleri, Cartier’in bilezikleri ve kolyeleriyle donatılıyor, ancak gerçekten öne çıkan saati, parlak çelikten yapılmış ‘Panthère de Cartier’.

Panthère’in yanı sıra bizim bir diğer favorimiz olan ‘Santos de Cartier’, kare kadranı, şık çelik ve 18 karat
altın karışımı ve Romen rakamlarıyla, tüm klasik kutucuklarını tek hamlede işaretliyor. Elmaslarla süslenmiş çerçevelere sahip stiller, modern “preppy” tarz için mükemmel bir seçim, ancak abartılan her şey, işleri çok da istemediğimiz bir kalabalık alana çekebilir.

Saatinizin yanında, ona sıkı bir eş olmalı: bir tenis bilekliği. Başlangıçta “line bracelet” olarak adlandırılan ve tarihi 1920’lere dayanan, bileğin etrafındaki şık sıra sıra elmaslar, popüler tenis profesyonellerinin bunları sahada taktığı görüldüğünde 1980’lerde “tenis bileziği” adını aldı.

Tenis bilekliğinin güzelliği, kulüp binasından kokteyl partisine kadar her zaman, her yerde takılabilmesi
ve aralarından seçim yapılabilecek sınırsız versiyonların bulunması. Kimi beyaz altından olan tasarımlar özünde hâlâ klasik hissi verirken, geleneksel yuvarlak taşlarda hafif bir güncellemesi olan eğlenceli kalp şeklindeki zümrütler oyunu başka türlü takip ediyor.

Bu arada kolyeleri de unutmayalım: Polo gömlek yakaları uzun sallanan tarzlara uyum sağlayamayacağından inci kolyelerin uzunluğunu da göz önünde bulundurduğunuzda, incecik zincirler ve belki ucuna eklenmiş küçük figürler, bu görünümün tamamlayıcısı olabilir.

Bir at kuyruğu şeklinde toplanan saçlar, küpelerin dikkat çekmesini sağlayacaktır; bu nedenle hangi parçaların beyaz ve nötr takımları tamamlayacağını dikkatlice düşünün. Mikimoto’nun inci damla küpeleri
son derece çok yönlü; ancak bir akşam etkinliği için daha dramatik bir uzunlukta bir parça da düşünebilirsiniz.