TARİHİ YILLARIN YÜKSEK SAATÇİLİKTEKİ MOMENTUMU

  • 64 SHARES

Yüksek saatçiliğin gelenekleri yaşatmak konusundaki üstün başarısı, konu köklü miraslarını modern komplikasyonlara uyarlamak olduğunda ortaya çıkıyor. Haliyle, 1815 koleksiyonu da A. Lange & Söhne sahnesinde bu nüansla öne çıkıyor.

1815’in sonuna gelen nitelemeye bakmaksızın, bu tarihin nelere kadir olduğuna odaklanarak girizgahı yapmanın daha uygun olduğu kanısındayız. Markanın kurucusu Ferdinand A. Lange’ye adanan bu model, ustanın cep saatlerindeki başarısının kol saatine dönüştürülmüş hali. Kurucusunun doğum yılına işaret eden tasarım, cep saatlerinden miras kalan detayları, yeni tasarıma da aktarırken, maison’un değişmeyen özelliklerinden geçmiş ve gelecek arasında modern bir bağ kurma geleneği 1815 ile bir kez daha ön plana çıkartılıyor.

SIHH 2017’den sonra 1815 ailesi, yeni üyesi 1815 Annual Calender’ı seriye dahil ediyor. 2010 yılında lanse edilen otomatik kurmalı Saxonia Annual Calender’ın aksine, elle kurmalı manüfaktür L051.3’e analog, gün, haftanın günü, ay, Ay fazı göstergeli yıllık takvim eşlik ediyor. 40 mm çapındaki pembe altından oluşan kasa, 1815 serisinden miras kalan Arabik rakamlara, demiryolu hatlarını andıran bir dakika indeksine ve 1864’te icat edilen dörtte üçlük plakaya sahip. 1815 Annual Calendar’ı günlük kullanıma oldukça uygun kılan özelliği ise yukarıda bahsedilen tarih göstergelerinin yaklaşık 123 yıldır hatasız çalışıyor olması. Bu yüzden size düşen görev Şubat ayı sonunda takvim göstergesini bir kereliğine ayarlamak ve gerisini mekanizmanın kendisine bırakmak.