BOND’UN OTOMOBİLLERİ AÇIK ARTTIRMADA

  • 89 SHARES

James Bond’un filmlerinde yıllardır sürücü koltuğuna geçtiği Aston Martin otomobilleri 19 Mayıs’ta Bonham’s Aston Martin Sale başlığı altında İngiltere’nin Chiltern Hills of Buckinghamshire bölgesinde müzayedeye çıkıyor.

James Bond’un otomobil anlayışı ile bir bütün haline gelen Aston Martin, bu günlerde Bonham’s Aston Martin Sale çatısı altında farklı modeller ile müzayedeye çıkacak. Müzayede Londra’ya bir saat uzaklıktaki Chiltern Hills of Buckinghamshire bölgesindeki, 1985 yılından bu yana Getty ailesine mensup olan Wormsley Estate’de gerçekleşecek. Wormsley Estate, açık artırma etkinliklerine ev sahipliği yapmasının yanında Garsington Opera Festivali ve dünyaca ünlü kriket alanıyla da biliniyor.

Müzayedeye geri dönecek olursak, Goldfinger, Thunderball,  Goldeneye,  Casino Royale, ve Skyfall gibi filmlerde gördüğümüz Aston Martin DB5 19 Mayıs’ta satışa çıkacak. Geçen yıl kapsamlı bir bakımdan geçen otomobilin 620.000 ile 680.000 pound arasında satılacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda, 1969 yılında vizyona giren altıncı Bond filmi ¨On Her Majesty’s Secret Service¨ filminde karşımıza çıkan DBS modeli de açık artırmanın bir parçası. DBS için ön görülen bütçe ise 100.000 ile 120.000 pound arasında. Etkinliğin belki de en dikkat çeken modellerinden biri olan cabrio DB4’dan ise 1963’te sadece 70 tane üretildi. Aston Martin Assured Provenance’dan ¨Gold Standard¨ sertifikasına sahip modelin 680.000 ile 750.000 pound arası bir fiyata satılacağı düşünülüyor. Müzayede için daha fazla bilgi almak isterseniz, www.bonhams.com ziyaret edebilirsiniz.